Asterisk definities

Zoek op

asterisk

asterisk logo #1000 de asterisk zelfst.naamw. (m.) Uitspraak: [ ɑstə'rɪsk ] Afbreekpatroon: as·te·risk Verbuigingen: asterisken (meerv.) het teken '*' Voorbeeld: 'Achter de auteur staat een asterisk en in de voetnoot staat waar hij werkt.' Synoniem: sterretje Synoniemen: sterretje
Gevonden op https://woorden.org/woord/asterisk

Asterisk

Asterisk logo #10101) Typografisch sterretje 2) Telefoonteken 3) Stervormig verwijzingstekentje 4) Stervormig verwijzingsteken in drukwerk 5) Stervormig tekentje 6) Sterretje op telefoontoets 7) Sterretje als verwijzing 8) Sterretje (in tekst) 9) Sterretje 10) Ster 11) Schriftteken 12) Vermenigvuldigsteken 13) Verwijsteken
Gevonden op https://mijnwoordenboek.nl/puzzelwoordenboek/Asterisk/1

asterisk

asterisk logo #11541Etym: Gr. asteriskos = sterretje. - Superscript stervormig aandachts- en verwijzingsteken in teksten: *. De asterisk kent diverse toepassingsmogelijkheden. Oorspronkelijk is het een nootverwijzingsteken, maar bij meer noten zijn superscripte cijfers te prefereren. In de genealogie wordt het sterretje gebruikt om iemands geboortedatum aan te...
Gevonden op https://dbnl.org/tekst/dela012alge01_01/dela012alge01_01_00193.php

asterisk

asterisk logo #11344sterretje
Jaar van herkomst: 1824 (WNT )
Gevonden op https://dbnl.org/tekst/sijs002chro01_01/colofon.php

Asterisk

Asterisk logo #11591Leesteken in de vorm van een sterretje; *
Gevonden op https://grafische-termen.nl/asterisk/

asterisk

asterisk logo #10836Naam van het leesteken '*' dat gebruikt wordt om van uitdrukkingen aan te geven dat ze onwelgevormd zijn. Voorbeeld: *een grote paard. Soms onderscheidt men de asterisk van het teken '#', dat gebruikt wordt om aan te geven dat er sprake is van een onwelgevormde betekenis (vgl. een rond vierkant). Wil men graden van onwelgevormdheid aangeven dan di....
Gevonden op https://encyclo.nl/lokaal/10836

asterisk

asterisk logo #11165Het sterretje * (verwijst vaak naar een noot of voetnoot; geeft ook jaar van geboorte aan, als direkt na * een jaartal volgt).
Gevonden op https://encyclo.nl/lokaal/11165

Asterisk

Asterisk logo #11192(Dit is de benaming voor het -teken en wordt gebruikt ter vervanging van een deel van de bestandsnaam. Wanneer je de exacte naam of het type van een document of map niet meer weet (bijvoorbeeld Netwerk.txt) , gebruik je dit *-teken (Netwerk.) .)
Gevonden op https://encyclo.nl/lokaal/11192
Geen exacte overeenkomst gevonden.